Batoh, který nemá rád nudu

patagonia modry batoh

Dopoledne práce ve městě, na oběd setkání s kamarády v parku, odpoledne bajkem do lesa a večer grilovačka na terase? Zase se nezastavíte? To je dobře! Naplno využitý den je nejlepší den. Aktivní život však vyžaduje, abyste sahali po sofistikovanějších věcech, protože jen tak lze vše logisticky zvládnout bez zbytečných zádrhelů.

Správně! Abyste mohli ráno za sebou spokojeně zabouchnout dveře s pocitem, že s sebou máte vše nezbytné a stále nemáte na ramenou velkou tíhu, chytrý batoh by měl být samozřejmostí ve vaší výbavě.

Parametry dobrého batohu pro denní použití

patagonia modry bike batoh

Objem

Ideální batoh pro denní použití by v první řadě neměl být příliš velký, ale na druhé straně dostatečně objemný, aby pojal všechny potřebné věci. V závislosti na vašich aktivitách je vhodné uvažovat v rozmezí 25 – 32 litrů objemu.

Odolnost

Je vhodné, pokud batoh snese i drsnější zacházení, případně kontakt se skálou či jinými ostřejšími předměty (například při pádu). Patagonia pro účely každodenního využití vyvinula vysoce odolný batoh Black Hole Pack vyrobený z pevné látky s velkou rezistencí proti povětrnostním vlivům. V případě, že vás venku zastihne vydatná přeháňka či krupobití, nemusíte mít strach, že se batohu a vašim věcem něco stane.

Vnější možnosti na odkládání věcí

Dobrý batoh by měl mít dostatečně mnoho možností externího upínání potřebných věcí. Black Hole Pack má vnější poutka na připínání skateboardu nebo jogamatky atp. Strečové boční kapsy pojmou láhev nebo cokoliv, co potřebujete mít po ruce. Z přední strany má batoh jednu, případně dvě řady vnějších úchytek, které mohou sloužit k připnutí expresek, karabin a k přivázání objemnějších věcí. Samozřejmostí je větší přední kapsa, kam snadno uložíte čelovku, průvodce i bundu.

Vnitřní variabilita prostoru

Dalším nezbytným parametrem batohu pro denní použití je prostor pro laptop. Patagonia batoh Black Hole Pack ukrývá vyztuženou přihrádku na 15 laptop v zadním panelu. V případě potřeby se přihrádka může použít na hydratační vak. Prostorná hlavní komora se otevírá velkým obloukovým zipem a vejde se do ní spousta věcí – oblečení, jídlo, lezečky… Uvnitř se nachází síťovaná kapsa vybavená držákem na klíče a organizér na mobil, peněženku a jiné drobné předměty.

modry batoh patagonia


Mohlo by vás zaujímať: Patagonia & partners: od rybárskej siete po čiapku


Komfortní popruhy a odvětraná záda

Bez polstrovaných ramenních popruhů a tvarovaného zádového panelu, který odvádí vlhkost a umožňuje neustálé větrání, by vás nošení batohu během dne rychle omrzelo. Patagonia batoh Black Hole Pack má zvládnutou i stránku komfortu, což z něj spolu s ostatními parametry činí ideální batoh pro každý jeden váš den prožitý aktivně.


Zdroj: wilderoben.com

You Might Also Like