Proof – ekologický pohled na svět

proof slnecni brile damske

Dáváš si záležet na tom, aby tvé oblečení bylo v rámci možností co nejvíc eko, snažíš se nezničit planetu kvůli svým potřebám a nyní nemůžeš v noci spát, neboť ti došlo, že ty levné sluneční brýle z plastu po sezóně odumřou a budeš je muset vyhodit. Nádech, výdech, óooohhm, vše bude ok. Jak na většinu problémů, už i tady někdo přišel s řešením.

Proof je důkaz, že i sluneční brýle mohou být něco jiného než ropný produkt na dvě použití, případně sice luxusní a drahý, ale stále ropný produkt.

Proof je firma, která začala s dřevěnými rámy na brýle before it was cool

Dřevo bylo první, protože jak bratři zakladatelé říkají, piliny mají v krvi. Tedy místo ní. To je tak, když se narodíte do dřevařské rodiny, kde jste třetí generace, což vyrostla na pile. Bratrské trio založilo firmu v garáži v roce 2010 a z jejich konceptu se stal hit.

proof
Proof pomáhá v Ugandě

Nechtěli však zůstat pouze u dřeva – existuje totiž tolik stylů, jak lennonky nebo pilotky, které se ze dřeva prakticky nedají vyrobit. Proto začali přidávat do kolekcí Proof nové materiály. Podmínkou byla jejich ekologická nezávadnost. Vybrali si celulózový acetát, materiál, který se vyrábí z celulózy pocházející z dřevní hmoty. A ty lenonky? Recyklovaný hliník.

Výroba kvalitních brýlí z eko-friendly materiálů ale není jedinou dobrou zprávou o této značce

Proof patří k těm, kteří staví renomé značky na silném morálním postoji. Tři bratři strávili nějaký čas cestováním a dobrovolničením v rozvojových zemích, proto se rozhodli tento element zahrnout i do svého byznys-modelu. Každoročně podnikají cesty do vybraných zemí, kde v rámci své iniciativy Health & Vision pomáhají financovat a ve spolupráci s místními komunitami poskytují péči o oči místním obyvatelům.

slnecne okuliare proof

Zajímavé, hm? Nejlepší na tom je, že tyto parádně stylové brýle z obnovitelných materiálů, jejichž koupí zároveň přispíváš na dobrou věc, se už dají koupit i u nás. V Bratislavě na Páričkova 24, v kamenné prodejně wilderoben nebo zde: https://wilderoben.com/cs/brands/proof-7


Zdroj: wilderoben.com

You Might Also Like