Ultralehký spánek s Big Agnes

stan big agnes

Jestli patříš k lidem, kteří se definitivně rozhodli, že je potřeba trávit co nejvíc nocí venku, tak si mentálně naladěný stejně jako ti v Big Agnes. Už neváháš, jestli jít nebo nejít pod stan, toto dilema přestalo existovat. Ale také už nejsi 20letý pankáč a stan potřebuješ i jinam než jen na festival, takže chceš, aby měl i slušné parametry. Stany Big Agnes je mají. Všechny. Na těch stanech je prostě vidět, že je dizajnují lidé, kteří si už svoje odkempovali.

Minimalistický dizajn, minimalistická hmotnost

Big Agnes vyrábí stany tak, aby poskytly svým uživatelům co největší prostor a komfort při co nejmenší zátěži v zavazadle. Ve wilderoben máš na výběr ultralehké stany ze dvou produktových linií: Copper Spur a Tiger Wall. Oba typy jsou třísezónní dvoudveřové stany se dvěma předsíněmi. Postaví je i začátečník, ale jelikož jsou spíše pro ostřílenější, stavění je úplná malina. Obzvlášť díky speciálnímu patentovanému mechanismu TipLok Tent Buckle™. Vyzkoušené, ověřené. Stan byl k dispozici za pár minut. Rozdíl je v typu konstrukce, a sice i ve tvaru stanu; Tiger Wall je o něco lehčí a při jeho výrobě byl použitý speciální materiál.

big agnes stan


Mohlo by vás zaujímať: Proof – ekologický pohled na svět


Big Agnes vyrábí stany z nylonového ripstopu s polyuretanovým a silikonovým zátěrem, což představuje v současnosti nejvyspělejší kombinaci. Zátěr chrání nylon před UV zářením a dělá ho prakticky nepromokavým. Ripstop technologie a zpevnění silikonem vytvářejí materiál s nejnižší možnou gramáží, který je vysoce odolný vůči tahu a roztrhnutí. Stan Tiger Wall je navíc vyrobený z nylonu předbarveného v roztoku. To znamená, že pigmenty se smíchají s tekutým nylonem před tím, než se z něho vyrobí vlákna. Tato technologie zaručuje nejen absolutní stálost barvy, ale zvyšuje i odolnost látky vůči UV záření. V porovnání s tradičními mokrými procesy také výrazně snižuje množství použité vody, energie a chemikálií. Jak píšou Big Agnes na svojí stránce: „Vylepšovat už i tak perfektní stany není jednoduché, ale rozhodnout se přitom snížit ekologickou zátěž je.“ Menší ekologickou stopu máš jako bonus k ostatním vychytávkám.

stan big agnes

Tak, naši milí spříznění turisté, splavovači, horolezci a dobrodruzi! Když jde o stan, výběr je třeba udělat zodpovědně, protože stan má být spolehlivým společníkem na dlouhé roky. Stany Big Agnes jsou už v tomto otestované. Váží nejméně jak se dá, ale pohodlí, úložných prostorů a praktických detailů obsahují za vagón. Máme verze pro 2 nebo 3 osoby, i na cykloturistiku. 

big agnes stan


Zdroj: wilderoben.com

You Might Also Like