Vibromotory pro průmyslové použití: jak si vybrat ten správný?

testovani elektromotora

Vibrační motory, nebo zkráceně vibromotory jsou neocenitelnými pomocníky v průmyslových provozech. Ačkoliv na své fungování mohou vibromotory využívat různé zdroje energie, zaměříme se na vibrační elektromotory, které představují moderní a efektivní způsob zajištění rotačního nebo lineárního pohybu. Abyste měli výběr Vibromotory jednodušší, připravili jsme pro vás několik praktických tipů.

zvaranieVibromotory do moderních průmyslových provozů jednoznačně patří. Své uplatnění najdou všude tam, kde je třeba zajistit třídění, zhutňování materiálu, prosévání či například dopravu pomocí speciálních vibračních dopravníků. Nezpochybnitelnou výhodou průmyslových vibromotorů je jejich vysoká spolehlivost, jednoduchý princip fungování a robustní konstrukce. Před samotným výběrem vibračního elektromotoru je dobré pochopit, jakým způsobem generují sílu a v čem spočívají jejich specifika.

Vybíráme vibrační elektromotor

Vibromotory generují odstředivou sílu díky rotaci excentrických závaží na každém konci elektromotoru. Montáží jednoho vibromotorů dosáhnete rotační sílu s kruhovým pohybem, kdežto zapojením dvou vibromotorů paralelně lze dosáhnout lineární pohyb síly. V závislosti na plánovaného využití je tedy třeba promyslet si, kolik vibromotorů budete využívat a jakým způsobem budou zapojeny.

vibromotor

Prvním důležitým parametrem vibromotorů je způsob napájení. Vybrat si můžete jednofázové i třífázové motory a v nabídce nechybí ani stejnosměrné vibromotory. Díky tomu mají opravdu široké možnosti využití napříč různými průmyslovými odvětvími a typy provozů.

Druhým důležitým parametrem je velikost odstředivé síly, kterou potřebujete dosáhnout. V závislosti na jejím síly a směrování si pak můžete vybrat například několik menších vibračních elektromotorů. Rozsah je přitom mimořádně široký, využít můžete vibromotory s odstředivou silou v rozmezí od 20 kg až do 26 000 kg.

Konečně, třetím pilířem správného výběru vibromotorů by měla být kvalitní konstrukce. Zaměřte se přitom nejen na robustnost rámu ale i kvalitu ložisek a impregnaci vinutí. Zjistěte si také, jak je to s případnou dodávkou náhradních dílů a dostupností servisu. Abyste mohli svůj motor využívat opravdu naplno, jednoznačně doporučujeme upřednostnit dodavatele, který má na skladě nejen vibromotory, ale i potřebné náhradní díly.


Zdroj: elektromotory-vybo.cz

Summary
Vibromotory pro průmyslové použití
Article Name
Vibromotory pro průmyslové použití
Description
Vibromotory generují odstředivou sílu díky rotaci excentrických závaží na každém konci elektromotoru
Author
Publisher Name
imagelink.cz
Publisher Logo

You Might Also Like